Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Premium Řeznictví U Švandů získalo dvě ocenění MLS Pardubického kraje Vytvořit článek
Řeznictví U Švandů získalo dvě ocenění MLS Pardubického kraje
Řeznictví U Švandů - 29. 09. 2023    566    0 Líbil se vám tento článek?

V průběhu Krajských dožínek, které se uskutečnily minulou neděli na Pernštýnském a Komenského náměstí v Pardubicích, byly oceněny nejlepší výrobky od lokálních zemědělců a potravinářů. Ze 116 přihlášených produktů obdrželo titul MLS Pardubického kraje 26 výrobků. Mezi nimi získala ocenění v kategorii Masné výrobky Švandova pikantní klobása a Uzený hovězí šál z hlineckého Řeznictví U Švandů.

Slavnostního předávání se zúčastnil také krajský radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil. „Těší mě, kolik šikovných i kvalitních zemědělců a potravinářů v Pardubickém kraji máme. Někteří výrobci se ocenění MLS účastní dokonce už po několikáté. Vybrat ty nejlepší regionální produkty bylo i tento rok velmi složité. Mnou často opakované heslo – kvalitní, zdravá, bezpečná a zde vyrobená potravina, bylo u přihlášených produktů vždy na velmi vysoké úrovni. Dělá mi tak velkou radost, jaké potraviny a výrobky náš kraj vytváří, prodává a konzumuje. Také si uvědomujeme, že za každým produktem je obrovský kus práce. Proto se Pardubický kraj snaží potraviny od lokálních producentů dále propagovat a podporovat. Vyžadované přísné mechanismy k ochraně spotřebitele jsou zárukou bezpečnosti a kvality místních výrobků. K prodeji kvalitních regionálních potravin proto také motivujeme i venkovské prodejny, které takto mohou získat dotaci z programu obnovy venkova,“ řekl radní pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslav Krčil.

Hodnotící komise vybírala i tento rok vítěze ve čtyřech kategoriích – Mlýnské, pekárenské a cukrářské výrobky, Maso a masné výrobky, Mléko a mléčné výrobky a Výrobky z medu a ostatní. Slavnostní vyhlášení soutěže se opět uskutečnilo na Pernštýnském náměstí. Návštěvníci dožínek si oceněné potraviny mohli zakoupit a ochutnat ve stáncích. Pro své oblíbené výrobky mohli také hlasovat ve spotřebitelské soutěži.

Ocenění výrobku Švandova pikantní klobása

Ocenění výrobku Uzený hovězí šálTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu