Pyl může auto i vážně poškodit

Během pylové sezóny netrpí pouze alergici, ale také vozidla, která jsou v tomto období pokryta žlutým prachem. Odborníci proto doporučují vozidla pravidelně umývat ideálně v ruční automyčce, kde nehrozí poškrábání od kartáčů. Doporučuje se také po mytí zvolit program Nanesení vosku, na kterém se pyl mnohem hůře usazuje.

Zdá se, že v posledních letech je v ovzduší více pylu, než tomu bylo v minulosti. Jedinou účinnou obranou proti žlutému nánosu prachu je návštěva mycího zařízení. Majitelé vozidel pravidelným mytím předejdou případnému poškození vozidla. Pyl může při otěru o karosérii poškrábat lak a při otevírání oken a dveří má tendenci se usadit uvnitř interiéru a poškodit čalounění sedadel nebo palubní desku.

Pyl je také nebezpečný v motorovém prostoru, kdy se do interiéru auta může dostat přes ventilační soustavu. Je tedy dobré udržovat v čistotě i pylový filtr, který obsahují automobily vybavené klimatizací. Pyl na sebe v průběhu času váže vlhkost a vytváří špatně odstranitelný mazlavý povlak, nejčastěji ho lze nalézt na látkovém nebo koženém čalounění. Důležité je také pravidelně měnit vzduchový filtr v motorovém prostoru.

Při mytí je dobré karoserii nejdříve předmýt a po využití programu Hlavní mytí mikropráškem vozidlo opláchnout. Doporučeným postupem je začít od střechy, dále opláchnout skla, boky, kapotu a nakonec kola auta.

V bezkontaktní automyčce BKF CarWash Hlinsko-Kouty mohou zákazníci zcela zdarma získat zákaznickou kartu, díky které dostanou 10% bonus kreditu při dobití jakékoliv částky. Zákaznickou kartu lze obdržet na telefonním čísle 602 148 240. Dobíjení zákaznické karty probíhá pomocí měničky peněz nacházející se v areálu myčky. Otevírací doba je nonstop.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image