Dnes je 25. březen 2023, svátek má Marian
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Premium Probíhá přihlašování na rekvalifikační kurz Zdravotník zotavovacích akcí Vytvořit článek
Probíhá přihlašování na rekvalifikační kurz Zdravotník zotavovacích akcí
První pomoc - 02. 01. 2023    1492    0 Líbil se vám tento článek?

Ve středisku volného času POHODA COOL v Hlinsku se uskuteční rekvalifikační kurz ZDRAVOTNÍK ZOTAVOVACÍCH AKCÍ (ZZA) akreditovaný MŠMT, který opravňuje držitele k výkonu zejména zdravotníka na táborech, školách v přírodě, lyžařských akcích, sportovních akcích apod. Termín konání 6., 7., 21., 22. 1. 2023 od 9.00 hod. Absolventi kurzu získají Rekvalifikační certifikát (akreditace MŠMT CZ) s neomezenou délkou platnosti. Pro přihlášení a dotazy je možné kontaktovat organizátory kurzu na telefonním čísle 775 114 383.

„Absolventy kurzu naučíme resuscitaci za pomoci AED na modelu s vyhodnocením kvality provádění úkonů, poradíme s ošetřením a imobilizací postiženého, seznámíme s ošetřením akutních stavů, naučíme orientovat se v poskytnutí první pomoci a dalších život ohrožujících stavech. Uplatnění lze následně nalézt jako zdravotník na školních, společensko-kulturních, sportovních či zotavovacích akcích," sdělil diplomovaný zdravotnický záchranář Bc. Zdeněk Balek.

Absolvent kurzu se orientuje v akutních stavech a dalších vybraných onemocněních, ovládá a poskytuje první pomoc. Uplatní se zejména jako zdravotník zotavovacích akcí. Při této činnosti vede potřebnou dokumentaci. Orientuje se v základech hygieny a epidemiologie. Znalosti využívá ke kontrole hygienických podmínek a epidemiologických opatření, předepsaných odpovídající vyhláškou. Dodržuje práva a povinnosti zdravotníků zotavovacích akcí. Dále je schopen v plné míře zajistit zdravotní asistenci na sportovních, kulturních a společenských akcích.

Podmínkou pro absolvování kurzu je věk 18 let, fyzická a psychická způsobilost, trestní bezúhonnost a ukončené vzdělání dle zákona č. 561/2004 Sb., § 58 - stupně středního vzdělání (výuční list, maturita).

Zdroj foto: Facebook profil První pomocLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu