Předprodej na Lughnasad končí za 3 dny!

Předprodej vstupenek na Mezinárodní festival keltské kultury Lughnasad končí již za tři dny, tak to nepropásněte!

Mezinárodní festival keltské kultury v Zemi Keltů v Nasavrkách otevře své brány  26. 7. 2024. Letošní již 18. ročník láká na začátek nové tématické trilogie, Čas králů a královen.

Lughnasad 2024 poodhalí život starověkých národů nejen Keltů, ale i Římanů a Germánů. Připravena je scénická bitva zaměřená na životní příběh statečné vojevůdkyně Boudicy. S jejím osudem bude spojený i tématický dětský program v podobě celofestivalové hry: Staň se členem královniny družiny! V rámci hry si děti mohou vyzkoušet na jednotlivých stanovištích lukostřelbu, rýžování zlata, střelbu z praku a další. Děti se mohou zapojit i do keltsko-římské minibitvy, výtvarných dílniček nebo si odpočinout u divadla a čtení keltské pohádky. Na návštěvníky, kteří se rádi aktivně do programu zapojí, čeká řada rozmanitých workshopů a přednášek, od bretonských tanců, výroby šamanského bubnu až po festivalový kvíz. Vrcholem hlavního programu je lughnasadový rituál s průvodem, který se koná v sobotní odpoledne.

Neopomenutelnou součástí festivalu je večerní hudební program a ohnivá show. Velkou novinkou jsou kapely Waldkauz (D), Valar (SK), Foggy Dude (CZ), které vystoupí na Lughnasadu poprvé. Němečtí Waldkauz přijedou do Čech zahrát vůbec poprvé v historii. Vedle nich se na festivalu představí české hudební skupiny Isara, Jauvajs, Five Leaf Clover a Dálach a francouzsko-slovenská sestava Roc'hann.

Po dobu trvání akce bude možné ochutnat tradiční místní medovinu a jídla mnoha chutí od českých trhovců. Na památku si mohou na festivalu návštěvníci zakoupit jak speciální festivalový merch, tak ručně vyrobené předměty z řemeslného jarmarku.

Maminky a tatínkové jistě ocení klidnou zónu určenou speciálně pro kojení, přebalování a odpočinek svých ratolestí.

Vstupenky na festival lze zakoupit předem v síti Smsticket, nebo přímo na místě. Na všechny návštěvníky při nákupu vstupenky v předprodeji čeká sleva na speciální festivalová trička s motivem letošního 18. ročníku.

Na některé části programu je nutná registrace, pro více informací navštivte webové stránky www.lughnasad.cz.

 

Text: Hana Skopečková, PR festivalu Lughnasad

Foto: Jaromír Zajda zajíček, www.fotozajda.cz

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image