Pardubický kraj podpoří začínající včelaře
Profilovka
19. 03. 2024
visibility 750

Krajští radní odsouhlasili podporu včelaření v Pardubickém kraji pro rok 2024. Začínající včelaři tak od kraje získají finanční podporu v maximální výši 15 tisíc korun. O dotaci v celkové hodnotě 165 tisíc korun projevilo zájem dohromady 11 žadatelů z Chrudimska, Ústeckoorlicka a Svitavska.

Dotační program má posloužit ke stabilizaci počtu včelařů v Pardubickém kraji, primárně těch mladých a začínajících. „Situace v regionu je nyní z hlediska počtu začínajících včelařů mnohem optimističtější než před několika lety. Cílem je přilákat další začínající včelaře, podpořit jejich činnost a napomoci tak k posílení stavu včelstev. Jednotliví žadatelé mohou získat až 15 tisíc korun v případě 30% spoluúčasti. Celkově pro 11 žadatelů rozdělujeme 165 tisíc korun,“ uvedl krajský radní pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslav Krčil.

Finanční podpora byla poskytnuta z programu, který je určen začínajícím včelařům, fyzickým osobám s trvalým bydlištěm na území Pardubického kraje. Poskytnuté prostředky řeší problémy začínajících včelařů s pořízením včelstev a minimálního nutného vybavení k včelaření. Podpora se nevztahuje na obnovu včelstev zlikvidovaných na pokyn orgánů Státní veterinární správy.

 

Zdroj: pardubickykraj.cz