Dnes je 27. březen 2023, svátek má Dita
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Nabídka kulturních, společenských a sportovních akcí v týdnu od 30. ledna do 5. února 2023 Vytvořit článek
Nabídka kulturních, společenských a sportovních akcí v týdnu od 30. ledna do 5. února 2023
Věra Dvořáková (redakce) - 30. 01. 2023    483    0 Líbil se vám tento článek?

Multifunkční centrum

Středa 1. února od 19:00 hodin

Sirény na cestách

Nová zábavná talk show ženské trojice hereček a zpěvaček Sandry Pogodové, Jitky Asterové a Lindy Finkové. Neotřelý smysl pro humor a vzájemná chuť si ze sebe utahovat vás shodí ze sedadel. Pořad je plný šťavnatých vyprávění a historek ze zákulisí natáčení a divadelního světa. To vše prošpikováno šansony a písněmi z muzikálů tvoří dokonalý program, na který budete dlouho vzpomínat s úsměvem na tváři. Po skončení pořadu je ještě jako bonus autogramiáda. Vstupné 280 Kč přízemí, 250 Kč balkon. 

 

4. a 5. února od 10:00 hodin

Hlinecké a Únorové Géčko

Mezinárodní dvoudenní soutěž ve sportovním a společenském tanci pořádaná TKG Hlinsko. Proběhne celkem 45 soutěží v kategoriích dětských, juniorských, mládežnických, dospělých i seniorských. Budou soutěžit páry třídy E, D, C, B a A. 

 

Foyer Multifunkčního centra

do 31. března

Kateřina Odehnalová – malba, Jan Teplý – umělecké zpracování dřeva

Nová výstava dvou studentů čtvrtého ročníku uměleckých škol. Svými díly se představí Kateřina Odehnalová a Jan Teplý. Kateřina Odehnalová je studentkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Jihlavě - Heleníně, obor malba a ilustrace a Jan Teplý je studentem Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové, obor uměleckořemeslné zpracování dřeva. Jejich tvorbu je možné si prohlédnout v Multifunkčním centru během konání kulturních akcí v prvním patře ve foyer. 

 

Městské muzeum

do 26. února

Hračka: Cesta do dětství

Výstava části rozsáhlé sbírky hraček sběratele Františka Kyncla, kterou Městské muzeum a galerie před lety získalo. Unikátní soubor je jednou z největších původně soukromých sbírek dřevěných hraček 19. a 20. století u nás, která byla shromážděna za více jak padesát let sběratelské činnosti. Otevřeno: Út – Pá 9 – 12, 13 – 16 h; So, Ne, svátky 13 – 16 h. 

 

Mateřské centrum Hlinečánek

Úterý 31.ledna 2023 od 15:00

Setkání příznivců alternativního vzdělávání

Hry a aktivity podporující přirozený vývoj dětí.

 

Skanzen Veselý Kopec

Sobota 4. února od 10:00 do 15:30 hodin

Masopust na Veselém Kopci

Tradiční masopustní obchůzku na Veselém Kopci předvedou obyvatelé z Vortové. V 10.00 hodin bude před statkem z Mokré Lhoty slavnostně uděleno povolení k obchůzce, tento obřad bude zopakován ještě jednou ve 13.00 hodin, následně průvod masek vykročí mezi jednotlivé roubené objekty. V 15.00 hodin se masky shromáždí k závěrečnému obřadu, přednesou masopustní testament, v němž budou vzpomenuty hříchy, jichž se dopustila maska kobyly. Maska kobyly pak bude obřadně poražena a masopustní obchůzku ukončí veselý tanec všech masek.  

 

Zimní stadion Olšinky

Středa 1. února od 18:30 hodin

HC Hlinsko – Česká Třebová

Čtvrtý zápas hokejového utkání mužů play-off 1. ligy Pardubického a Královehradeckého kraje.

Zdroj foto: www.mfc-hlinsko.cz

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu