Na půdě hlineckého muzea vznikne plnohodnotný depozitář
Profilovka
13. 06. 2022
visibility 798

Město Hlinsko připravuje projekt, jehož cílem je vybudování depozitáře v podkroví Městského muzea Hlinsko. Součástí bude také rekonstrukce půdy a střechy muzea. Vedení radnice chce mít hotovo v první polovině příštího roku.

 

“Samotná půda muzea by měla být revitalizována, aby zde uchovávané artefakty byly v čistotě a ideálních podmínkách. Součástí depozitáře bude technické vybavení pro skladování obrazů dle potřebných podmínek. Rekonstruovat se bude i střecha muzea. Projekt by měl být realizován na přelomu roku, začít chceme letos na podzim, kdy se uskuteční vnější práce. Přes zimu se bude pokračovat na vnitřní části podkroví. Jedná se o dlouhodobě připravovaný projekt a dle mého názoru bude výsledkem standard, které si Městské muzeum Hlinsko zaslouží,” říká k připravované rekonstrukci Miroslav Krčil, starosta Hlinska.

 

Stavební práce budou zahrnovat úpravy a zpevnění podlah, vznik skladu a depozitáře, odstranění střešní krytiny, oplechování a dřevěné bednění na střeše, instalace nové krytiny, zateplení krovů a stropu, nové osvětlení, hromosvody, elektrické topení a další úpravy a instalace.

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image