Montes Ferrei jaro 2023
Profilovka
25. 03. 2023.
943

Jaro se nám klube a příznivci cylistiky přemýšlejí jak si zpestřit sezónu.

Už trénujeme na kole nebo se věnujeme jiným sportům. Pokud nejsme někde za hranicemi naší republiky v teple, tak se nám stýská po zelených stráních, dlouhých paprscích mezi stromy, vůni kypré prohřáté půdy, teplém větru ve tváři, zpěvu ptactva, krásné vyhlídce z dosaženého vrcholu a v neposlední řadě studeného pivka či něčeho jiného s kamarády. Každému běží hlavou co v létě, až přijde sluníčko. Kam se vydám? Pustím se do závodů, vydám se jen na výlet nebo zkusím delší dobrodružnou akci? Ať to či to, vše Vám nabídne akce Montes Ferrei (Hory železné) v novém formátu. Kdo už tuto akcí zná, ví, že se jedná o závod na pomezí ultramaratonu a bikepackingu převážně v pohoří Železných hor.

Pořadatelé na jaro 2023 přichystali spoustu novinek. Tou nejzásadnější je zařazení dvouetapové verze. Takže ke klasické délce 250 km a krátké 100 km trase přibyla verze 100+100 km. Další novinkou je směr, jakým se závod ubírá. Ze Železných hor z pivovaru Rychtář v Hlinsku se trať proplete přes Ždárské vrchy, Hornosvrateckou vrchovinu, lehce za okraj Nedvědické vrchoviny do pivovaru Černá Hora. A po jiné stopě stejnými pohořími zpět.

Trasa je jako vždy propojením přírodních, historických a kulturních zajímavostí. Užijete si jezdivých úseků, technických singlů, úchvatných výhledů i stoupání, které Vás prověří.

Další novinkou je páteční beseda s účastníkem Hedvábné stezky v Kyrgyzstánu Petrem Jirečkem.

Pokud chcete mít nový zážitek tak pro více informací navštivte stránky závodu: Montes Ferrei 2023 nebo FB Montes Ferrei a sejdeme se v Hlinsku 12.-14.5.2023.

Na těchto stránkách Vám budeme teď přinášet nové informace k akci.

Těší se na Vás tým Montes Ferrei a Semi Kola

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image