Montes Ferrei Gravel podzim 2022
Profilovka
19. 09. 2022.
912

10.9.2022  7 h ráno a dvůr pivovaru Rychtář, to byl čas a místo, kde se na startu sešli účastníci závodu Montes Ferrei Gravel podzim 2022. Před nimi byla trasa o délce 162 km proplétající se po cestách i necestách pohořím Železných hor. Z přihlášených 40 účastníků se na startu sešlo 31, v řadách zařádila marodka i technické problémy. Díky anglickému startujícímu byla účast mezinárodní.

Rannímu startu předcházela večerní beseda na téma bikepackingu a ultramaratonu s Ondřejem Mohylou, letos třetím na Italy Divide. Začínající jezdkyně a jezdci načerpávali zkušenosti a vstřebávali zážitky ze závodu světové úrovně.

Nedlouho po startu při průjezdu Peklem na Čertovině se startovní pole drželo ještě pohromadě. Ale za lesem už došlo k roztrhání balíku. Nástup Milana Kučery začal stíhat Pavel Macháček,  pro kterého byl závod s touto délkou takový krátký sprint.  Před měsícem vyhrál závod Aljaška Divide s délkou  přes 1600 km.

Za nimi se vytvořila 7 členná skupina s Ondřejem Mohylou a Brenem Bignellem. V průběhu došlo k přesýpání pořadí jak díky výkonnosti, defektům a i navigačním chybkám.

V oblasti Třemošnice většinu účastníků zastihla prudká bouřka a konec byl též v dešti.

Do cíle na pivovarskou louku dorazil za 8h : 32minut  na prvním místě Milan Kučera, který si držel první místo od prvních kilometrů závodu.  12 a půl minuty za ním, na druhém místě přijel Bren Bignell a třetí dělené místo patří  dvojici Ondřej Mohyla a Jaroslav Bartůšek.

První a jedinou ženou v cíli s časem 12:04  byla hlinecká závodnice Jana Klinecká.

Za povšimnutí stojí 12. místo 16 letého Slávka Nováka s časem 11:02 h

Celkově se s tratí v plném rozsahu úspěšně popralo 21 účastníků a 1 účastnice.

Každý kdo dojel do cíle obdržel pamětní medaili, tričko od partnera závodu výrobce plášťů Chayoang s logem závodu a hodnotnou cenu od některého z partnerů.

Uznání patří všem, co se odhodlaně prali s nástrahami tratě.

Pod stany Superior, Rock Machine a Rychtář si všichni užili občerstvení nejen od Chimpanzee a zábavu, neb všichni byli plni zážitků z pestré trati, která nabízela spoustu zajímavostí a krás zdejšího kraje.  

 

Více na https://montes-ferrei.webnode.cz/vysledky-fota/

 

Za pořadatele Ondřej Semerád  18.9.2022 Hlinsko