Mladí šachisté z Hlinska a okolí uspěli na mistrovství Evropy
13. 07. 2019
visibility 1372
Ve dnech 22. 6 a 23. 6. se ve slovenském Ružomberoku konalo Mistrovství Evropy mládeže Smart kids v bleskovém šachu a v rapid šachu. Soutěžilo se v šesti kategoriích a kromě slovenských hráčů se účastnili i hráči z České republiky, Polska, Německa, Maďarska, Ukrajiny a Ruska. Dva zástupci pardubického šachového oddílu se postarali o dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.  V rapid šachu v kategorii do 8 let zvítězil Jiří Bouška z Hlinska, odchovanec hlineckého šachového oddílu. V kategorii do 12 let zvítězil Karel Brožka z Chrasti, který také obsadil druhé místo v bleskovém šachu do 12 let. Obě mladé šachové naděje v současné době hrají za šachový klub Polabiny Pardubice. Jako další cíl je čeká mistrovství světa, které se uskuteční v běloruském Minsku. Zdroj foto: www.chesspce.cz