Dnes je 2. prosinec 2023, svátek má Blanka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Premium Mezinárodní festival keltské kultury Lughnasad! Vytvořit článek
Mezinárodní festival keltské kultury Lughnasad!
Keltský skanzen Nasavrky - Země Keltů - 25. 07. 2022    1116    0 Líbil se vám tento článek?

Co se bude dít v Zemi Keltů tento týden? Je toho opravdu mnoho, tak si zapište do diářů:

Ve skanzenu nás v ÚTERÝ A VE STŘEDU čekají Letní dílničky pro děti! Tak s dětmi přijeďte na prohlídku skanzenu a zároveň si něco hezkého vyrobit! Kmen ROO Tribe se opět usadí ve svém hrnčířském dvorci a bude se vám a vašim dětem po dva dny věnovat! Cílem je dětem nabídnou zážitek, který je spojený s přírodou, řemeslem, výletem do starověku a zároveň to celé obalit zábavou a jednoduchou manuální činností.

26. 7. - úterý - Hrátky s drátky: Budeme vyrábět drobné ozdoby z drátu. Každý si odnese šperk na památku a ti nejšikovnější zkusí umotat i sponu na oděv - takovou, kterou Keltové používali například ke spínání šatů či plášťů!

27. 7. - středa - Kůžedílna: Každý malý účastník si z dílničky odnese hezky ozdobený kožený náramek. Keltové používali kůži na spoustu věcí, některé byste nám ani nevěřili, kdybychom vám o nich vyprávěli. Tak je tam budeme mít, abychom vám je ukázali!

Zároveň je opět možné se účastnit prohlídky s průvodcem a v areálu budou také připravené bojové hry a lukostřelba!

Ve ČTVRTEK bude ZAVŘENO, chystáme totiž nejočekávanější akci v Zemi Keltů: Festival keltské kultury Lughnasad, který vás přenese do dob našich předků!

Chcete zažít festival kde ožije keltská historie se všemi starodávnými řemesly a skvělou irskou hudbou? Přijeďte do skanzenu Země Keltů v PÁTEK a v SOBOTU 29.-30.7.2022. Mezinárodní festival keltské kultury letos oslaví 16. ročník vyprávěním příběhu "Po stopách našich předků".

V minulém roce jsme zavítali do daleké Galie a letos nás příběh přenese zpět na území kmene Bójů známé jako Boiohaemum. Těšit se můžete na bohatý historický a hudební program, přednášky, workshopy, bojový turnaj, dovednostní klání nebo hry pro děti. Přijměte naše pozvání a prožijte s námi nezapomenutelné zážitky během oslav léta a sklizně.

Co vás čeká? Po vstupu do oppida uvidíte obydlí a dvorce archeoskanzenu, které osídlí Keltové s jejich řemesly. Veškerá keltská řemesla si budete moci vyzkoušet vy i vaše děti. Přijedou i kmeny Germánů, Římanů a Řeků abyste mohli shlédnout a porovnat jejich výcvik a vybavení k boji. Jejich souboje a vyprávění příběhu náčelníka Biateca povede hlas vypravěče, který vás zasvětí do odehrávajícího se děje. V oppidu najdete lukostřelbu, dětské hry, krčmu pro občerstvení a také keltskou kuchyni, kde nahlédnete do tajů keltského stravování. Kdo si bude chtít v klidu usednout k povídání – na festivalu najdete i odborné přednášky o historii a také na téma zdravého životního stylu a keltského odívání. Veškerý život v keltské vesnici bude doplňovat program výuky keltských i skotských tanců, bubnování, ženských kruhů a autorského čtení. Před valy oppida otevřou své stánky řemeslníci a stánkaři s jídlem a pitím. K tomu vám na podiu bude hrát irská hudba, proběhne i zde krásný program pohádek, tanců, vyhlašování Gloria Celtis a večer i velká ohnivá show. Lughnasad je svátek oslavující léto a sklizeň, a proto nesmí chybět keltské rituály. Přijeďte si užít Lughnasadový rituál. Zapojit se budete moct i vy, diváci.

Zázemí vám poskytne hostinec U Dubového Kelta, který je přímo v areálu. Stanování a parkování najdete poblíž areálu festivalu.

Informace o festivalu a vstupném najdete na www.lughnasad.cz nebo mobilní aplikaci Lughnasad. A abychom nezapomněli – můžete si i sami vyrobit šamanský buben.

No a na závěr si můžete koupit dárek na památku. Bohatý merch festivalu si můžete zakoupit na místě nebo předem na webových stránkách či Facebooku Festival Lughnasad.

Přijeďte do Nasavrk probudit v sobě Kelta!

V neděli pak bude opět ZAVŘENO, abychom skanzen vrátili do původní podoby. Budeme se na vás opět těšit v úterý!

 

Autorem fotografií je Jaromír Zajda Zajíček: https://eu.zonerama.com/fotozajda/195/TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu