Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Premium / Vaše zprávy Medokvas v Zemi Keltů přinese i koncerty! Vytvořit článek
Medokvas v Zemi Keltů přinese i koncerty!
Keltský skanzen Nasavrky - Země Keltů - 11. 08. 2023    681    0 Líbil se vám tento článek?

Přijměte od Keltů pozvání na oslavu medových výrobků a nápojů. V sobotu 19. srpna se v Keltském skanzenu v Nasavrkách uskuteční akce Medokvas, která slibuje zážitek plný medových pochoutek a následně možnost si zatančit za doprovodu folkového koncertu.

 

Během této slavnosti se návštěvníci ponoří do fascinujícího světa včel a objeví, jak významné jsou pro naši přírodu. Ať už jste včelařským nadšencem nebo jen milovníkem lahodného medu, na Medokvasu si přijdete na své. Ochutnáte poctivý domácí med a vyzkoušíte několik druhů medovin, jež vás překvapí svou rozmanitostí. Těšit se můžete na oblíbené tradiční chutě i netradiční kombinace.

 

Svátek medu je určen pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Pro malé tvůrce jsou připraveny dílničky, kde si mohou například vyrobit vlastní svíčku z včelího vosku a odnést si ji na památku domů. V pozdní odpoledne přijdou na řadu koncerty Ořešáku a Blondýny, které přinesou skvělou folkovou atmosféru.

 

Kapela Ořešák hraje akustický folk s vlivem keltských melodií, ale i s vlivem country, trampské písně, folklóru (moravská, slovenská lidovka). Hrají zejména vlastní tvorbu (autorem je většinou David Maroš = druid Doran, jehož jste určitě na našich akcích potkali a také jste možná četli jeho Keltskou dubovou pohádku, již lze zakoupit na pokladně skanzenu), aranže jsou dílem celé kapely.

 

Blondýna je písničkářka, vlastním jménem Eva Suková. Vystupuje na folkových (a nejen folkových) pódiích od r. 2016. Kromě vlastní tvorby, která převažuje, má na repertoáru také např. písně Bulata Okudžavy nebo Janis Joplin, které přetextovala do češtiny. V současnosti humornou část repertoáru prokládá i vážněji míněnými skladbami, ale i u nich je přítomný nadhled a smysl pro hru s českým jazykem.

 

Ať už vás přitahuje svět včel nebo toužíte po sladkých či hudebních zážitcích, Medokvas je tou pravou akcí, kam 19. srpna vyrazit.

 

Oslava začíná v 10:00 a hudební koncerty od 17:00 hodin. Pojďte si pochutnat, odpočinout a užít si skvělou atmosféru Medokvasu.

 

Občané města Nasavrky mají po předložení OP vstup na akci zdarma!

 

 

Foto: archiv Země Keltů, Blondýny a Ořešáku.TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu