ZAVŘIT

Dnes je 9. březen 2021, svátek má Františka

Hrad Rychmburk se letos otevře veřejnosti

26. 01. 2021 • 13:05

Posledních 12 klientů, kteří pobývali na hradě Rychmburk, se odstěhovalo do domků v Předhradí. Domov Na cestě, jak se nyní domov pro duševně nemocné osoby jmenuje, symbolizuje cestu k zotavení. Domov čerpá prostředky z projektů Evropského sociálního fondu a díky tomu se pracovníci zúčastnili worskhopů, podporují klienty domova v samostatnosti a odpovědnosti. 

 

Klienti domova přestali být pouze nemocnými, ale stávali se lidmi, kteří mají své sny a přání, sdělil ředitel domova Jakub Vávra. 

 

Domov na hradě Rychmburk, jak se dříve Domov Na cestě jmenoval, sloužil jako sociální ústav od roku 2007, předtím byl více než 50 let využíván jako domov důchodců. 

Letos se zde poprvé zahájí turistická sezóna. Roman Línek, krajský radní pro investice uvedl, že hrad Rychmburk nyní spadá pod Regionální muzeum v Chrudimi a v jarních měsících by se měly odhalit další plány na hradě. 

 

 

Zdroj foto: facebook hrad Rychmburk

 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím