Hlinsko ovládlo hokejové finále a získalo Pohár Vladimíra Martince!
14. 03. 2019.
visibility 1162
Ve středečním finálovém utkání potvrdili hokejisté z HC Horses Hlinsko vynikající formu a podařilo se jim vyřadit soupeře ze Světlé nad Sázavou. Série byla hrána na dvě vítězná utkání. Hlinečtí hokejisté vyhráli oba zápasy, a tak zaslouženě získali Pohár Vladimíra Martince, který jim osobně předal. Na cestě za pohárem se hlineckým hokejistům podařilo vyhrát šest pohárových utkání za sebou a to bez ztráty jediného bodu. V utkání se dostali domácí do vedení již ve 4. minutě díky brance D. Homoly a asistenci T. Cejpka. V první třetině měli hlinečtí možnost brankový náskok ve třech přesilových hrách ještě zvýšit, soupeř ze Světlé se však dokázal ubránit. V druhé části zápasu se podařilo domácím ve 27. minutě využít přesilové hry, kdy J. Plachý po asistenci T. Gregara zvýšil náskok na 2:0. Ve 31 minutě začala série vylučování. Hosté dvě vteřiny po vypršení trestu J. Hrona a Špatenky snížili dvoubrankový náskok na 2:1 po zakončení Petržílka, kterému asistoval Dolinský. Třetí třetina byla ve znamení tvrdé kontaktní hry a také vylučování. V čase 50:58 zvýšil vedení domácích hokejistů R. Chvojka na 3:1. Po rychlé akci v čase 52:01 skóroval hlinecký M. Gregar s asistencí od D. Pazourka. Tento náskok hokejisté ze Světlé nad Sázavou neunesli a začala další série vylučování. V čase 7:59 před koncem utkání soupeř  nesportovně odešel do kabin. Po návratu sklářů na led přidali ještě hlinečtí hokejisté další dvě branky, konečný výsledek finálového utkání tak zakončili s výsledkem 6:1. [embed]https://youtu.be/4aPVSfetIMU[/embed] Hlinečtí hokejsté, pod vedením Radka Chlady, Dušana Schweinfurtera a Martina Čížka, tak mohli slavit pohárové vítězství. Pohár převzal kapitán hlineckého týmu Jiří Plachý od legendy československého hokeje a předsedy krajského výkonného výboru LH pana Vladimíra Martince. [embed]https://youtu.be/DeyWoFHTPH0[/embed] Domácí fanoušci tak mohli slavit vítězství poháru společně s hráči na ledě.