Dnes je 5. prosinec 2023, svátek má Jitka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Hlinecký Pavel Oliver Dufek získal na Olympiádě dětí a mládeže dvě zlaté Vytvořit článek
Hlinecký Pavel Oliver Dufek získal na Olympiádě dětí a mládeže dvě zlaté
Petr Laštůvka (redakce) - 01. 07. 2022    1486    0 Líbil se vám tento článek?

Letošní ročník Olympiády dětí a mládeže končí a sportovci z Pardubického kraje si z ní odváží celkem 52 medailí a 11. místo v hodnocení krajů. V posledním dni přidali zlato tenisté, atleti i plavci. Dvouhru vyhrál Pavel Oliver Dufek z Hlinska, který pak se svým parťákem Matyášem Maršíkem přidal výhru i ve čtyřhře. V bazéně si zlato vyplavala Šárka Stolínová v závodě na 50 metrů volným způsobem. Další zlato pak do sbírky přidal Vítek Strnad při běhu na 60 metrů překážek.

„Celou dobu mi to šlo dobře, ale začátek turnaje byl těžší, protože jsem byl jako nasazená jednička a bylo těžké na to nemyslet. A to je těžké úplně pro všechny, protože když neobhájíte, tak se o vás dlouho mluví, že jste to nezvládl. Když prohráváte v zápase, tak vás všichni sledují a ten tlak je potom horší,“ popsal nadějný tenista Pavel Oliver Dufek pro web olympijskytym.cz.

Stříbrných medailí přibylo ve čtvrtek 6 – Jakub Dzivý (plavání, 400 m volným způsobem), Magdaléna Karanská (plavání, 100 metrů prsa), Veronika Kotyzová (dálky), Anna Mohoutová (oštěp), dvojice Filip Ondráček a David Šimůnek (beachvolejbal) a tým chlapců basketbalistů.

Bronz pak získali: Matyáš Maršík (tenis, dvouhra), Tomáš Winkler (plavání, 50 m volným způsobbem), Charlene Crhová (plavání, 50 m volným způsobem), Pavlína Dvořáková (plavání, 400 m volným způsobem), Denisa Košťálová (dálka), Vítek Strnad (dálka) a smíšená štafeta (běh na 4x60 m).

„Jubilejní desáté letní Olympijské hry dětí a mládeže považuji za opravdu povedené. Rád bych poděkoval nejen všem sportovcům za jejich účast, ale také všem trenérům, koordinátorům našeho regionu, ale i rodičům a dalším fanouškům. Jejich podpora byla skvělá. Všem gratuluji a těším se na olympiádu v lednu 2023, která se bude konat u našich sousedů v Královéhradeckém kraji,” dodal radní Pardubického kraje Alexandr Krejčíř zodpovědný za sport

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Jednotlivé výpravy sestavují příslušné krajské úřady na základě nominačních kritérií jednotlivých sportovních svazů.

 

Zdroj: Pardubickykraj.czLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu