FOTOREPORTÁŽ: Zahradní slavnost Domova seniorů Drachtinka se vydařila
Profilovka
03. 06. 2023.
1376

Ve čtvrtek 1. června se v areálu DS Drachtinka konala Zahradní slavnost při příležitosti 15 let fungování domova. Slavnost si užili nejen klienti, zaměstnanci a dobrovolníci Domova seniorů, ale také široká veřejnost. O program se staral kolektiv domova, neziskové organizace a hlinecké školy. 

Celý program moderovala vedoucí Centra denních služeb Motýl, organizace úzce spolupracující s DS Drachtinka, paní Martina Hejduková, která také měla úvodní slovo. Zmínila některé zajímavosti o fungování domova a předala slovo ředitelce Domova seniorů Miroslavě Kábelové: ”Sešli jsme se tu, abychom připomněli 15. výročí domova. Dovoluji si tvrdit, že za těmi patnácti lety vidím 515 lidských osudů z řad našich klientů z Hlinska a okolí. Dále za nimi vidím nespočet osudů našich zaměstnanců, spoustu lidské práce, příjemných ale i nepříjemných emocí a zážitků, které vždy nejde nechat za dveřmi naší práce,” uvedla.

Dále mluvila o mnohdy velmi emocionálně těžké práci pracovníků domova, která ale právě proto činí domov takový, jakým je. Poděkovala nejen zaměstnancům, ale i jejich rodinám. Poděkování směřovalo také organizacím, které domov podporují, dobrovolníkům i školám, které domov často navštěvují.

Na to navázal starosta města Hlinska Miroslav Krčil: “Do příběhu města Hlinska již 15 let neodmyslitelně patří příběh Domova seniorů Drachtinka. Mluvilo se tady o práci. Víte, paní ředitelko, já to jako práci nevnímám. Podle mě se jedná o poslání a určitě se mnou budete souhlasit. Chci vám za vaši činnost poděkovat. Nikdo, kdo si to nezkusil, nedokáže pochopit, jak je toto poslání náročné,” uvedl starosta Krčil a dále celému kolektivu domova popřál pevné zdraví a veřejnost pozval k občerstvení a kulturnímu programu.

Program zahájilo vystoupení zaměstnankyň DS Drachtinka se svou taneční skupinou “D line Dance” veselým country tancem. O hudební produkci se starali harmonikáři Jaroslav Klinecký a paní Eva Dušková a DJ Kolečko, což je pseudonym pro pana Františka Serbuse se svojí partnerkou Lucií Michálkovou. Kulturní program zakončili ti nejmenší - chlapci a děvčátka z dětského souboru Vysočánek.

 

Program pokračoval i v přilehlém parku, kde probíhala Pohádková stezka, kterou připravili děti ze ZŠ Resslova, Ležáků a Smetanova, studenti z hlineckého gymnázia a Dům dětí a mládeže Hlinsko spolu s Centrem Jana XXIII. Paní Barbora Kosařová z Dobrovolnického centra se postarala o krásné malování na obličeje dětí. K občerstvení byla k dispozici točená zmrzlina, studené nápoje a opékaná klobása. 


Na slavnosti byl také předán výtěžek Benefičního večera s cimbálem, který pořádají manželé Beránkovi. Šek v hodnotě 119 800 Kč byl věnován Centru denních služeb Motýl.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image