HC Hlinsko - Dobrý začátek, ale špatný konec.
13. 12. 2018.
visibility 1181
První třetina ze strany Hlinska jako brus. Od první minuty byl vidět rychlý pohyb, včasné přihrávky a z toho plynoucí přečíslení soupeřovy obrany. Na tuto hru Litomyšl nedokázala nalézt v první třetině obranu. Skóre otevřel ve 2 minutě P. Vlček,při kterém mu asistoval od modré A. Brázda a P. Beneš 1:0. Než se soupeř stačil vzpamatovat z úvodní branky tak za 20 vteřina lovil Kalousek puk z branky znovu, souhru do prázdné branky připravil J. Dítě a J. Hron pro novou akvizici v domácím týmu Martina Gregara 2:0. Hru domácích nachvíli zastavilo oslabení v 5 minutě. S jednou střelou Křesťana si Vl. Saifr poradil celkem snadno.Rychlá hra ze strany domácích pokračovala a tak se v 7 minutě mohli domácí radovat potřetí, když J. Dítě na sebe vytáhl obránce i brankaře a předložil přihrávku opět M. Gregarovi, který zvýšil na 3:0. Když  v 8 minutě P.Beneš přihrál na modrou D.Pazourkovi a ten pláchl obraně a zvýšil střelou pod horní tyč na 4:0 donutila situace hosty vzít si oddechový čas a vyměnit brankáře . Nastoupil Klička. Hosty změna zřejmě uklidnila a minutu před koncem dokázali snížit na 4:1 brankou Skoumala. Do druhé třetiny nastoupil domácí celek pod vidinou tříbrankového vedení vlažně a toho soupeř rychle využil  třemislepenými brankami ve dvou minutách vyrovnal na 4:4 byť i domácí reagovali oddechovým časem a snahou o zlepšení herního projevu. Ve 30 minutě mohl skórovat M. Zdražil, jeho střela vypadla před branku, ale nebyl kdo by ji dostal za záda  Kličky, chyběl důraz. Ve 35 minutě Jankovský otočil stav na 4:5, který vydržel až do konce druhé třetiny. Domácí po přestávce zkorigovali sestavu s cílem otočit výsledek. Hosté však dokázali hned v úvodu třetí třetiny zvýšil na 4:6 brankou Starého. Ve 44 minutě dokázal při vlastním oslabení skŕovat J. Hron a dal naději  5:6. Když však zvýšil po dalším nedůrazu před vlastní brankou po akci Pilavky, kterou dokázal Vl. Saifr zlikvidovat  Švec beztrestně puk do branky bylo prakticky rozhodnuto 5:7. V 49 minutě Starý využil přesilovou hru střelou k tyči 5:8.  Následovala již jen tečka v podobě branky Holíka v 52 minutě 5:9. Domácí korigovali výsledek   v 55 minutě při vlastním oslabení na 6:9 po brejku dva na jedna snížil P. Beneš. Je to zklamání. Po nadějném začátku se zcela se vytratila taktika, kterou měl tým určenou . Bez zabezpečené hry dozadu je snadné ztratit i vysoké vedení. utkání: Hlinsko : Litomyšl skóre: 6 : 9 třetiny: 4:1, 0:4, 2:4 branky domácí: Vlček, Gregar 2, Pazourek, Hron, Beneš asistence domácí: Brázda, Hron, Beneš 2, Vlček branky hosté: Skoumal 2, Holík 2, Večeřa, Jankovský, Starý, Švec, Pilavka, sestava domácí: Saifr - Beneš, Brázda, Sobotka, Zídek, Fink, Dítě, Vlček, Zdražil, Chvojka, Homola, Cejpek, Hron, Plachý, Pazourek, Havel, Gregar, Pelán sestava hosté: Kalousek 8. Klička - Bláha, Pazdera, Navrátil, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý, Švec, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Voříšek, Skoumal, Barkóci, Večeřa, Pilavka vyloučení: 3/3 navíc Dítě 10 NESP rozhodčí: Veselý, Pošvář, Teplý