Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Premium Děti ze Ski klubu Hlinsko na největším evropském lyžařském závodě Vytvořit článek
Děti ze Ski klubu Hlinsko na největším evropském lyžařském závodě
Závodní team Ski klubu Hlinsko - 12. 04. 2023    953    0 Líbil se vám tento článek?

International Kidstrophy Zauchensee 26.3.2023

Velkým závodem v obřím slalomu zakončily úspěšnou sezónu tři děti ze Ski klubu Hlinsko. V rakouském Zauchensee se na trati světového poháru konalo Kidstrophy, největší evropský lyžařský závod pro děti narozené mezi lety 2009 a 2015. Již 18. ročník opět přivítal téměř 1000 závodníků z 24 zemí. Nebýt dětí např. i z Nového Zélandu, dal by se závod svou velikostí považovat za takové mistrovství Evropy pro děti a dorost. Pořádající Ski Klub Salzburg postavil již několik dní předem věže pro kameramany, velkoplošnou obrazovku v cílové aréně, ale hlavně dvě tvrdé tratě rozdělené dle věku, v každé mělo startovat téměř 500 dětí, ročníky 2009-2011 měly startovací stan o 100 metrů výše než mladší jezdci. V neděli ráno 26. března se sešly všechny závodní týmy se svými dětmi na prohlídce trati, kde jim trenéři detailně vysvětlili tu nejrychlejší techniku jízdy s ohledem na aktuálně postavenou trať a sněhové podmínky. V 9:30 začali po 30 vteřinách startovat první závodníci a živý televizní přenos mohl začít, rodiče mohli své děti sledovat z pohodlí domova, u trati nebo v cíli v bouřlivé atmosféře.

Na tento závod přijíždějí ty nejrychlejší děti z Rakouska, Česka a dalších zemí. Ema Bártová z hlineckého oddílu potvrdila formu, kterou měla celou zimní sezónu, kdy vyhrávala jeden závod za druhým, v obřím slalomu byla ze 17 závodů 15x první a 2x druhá. Ema letos celkově vyhrála největší seriál závodů pro přípravku a předžáky v ČR Madeja cup, dále Pohár Orlických hor a Pohár Vysočiny neboli Kästle cup. Na Kidstrophy v Zauchensee opět předjela nejen všechny Češky, z 86 dívek v kategorii se před ní dostaly pouze dvě Polky a jedna Bulharka, Ema tedy vyhrála pohár a ceny za krásné čtvrté místo.

Vítek Bárta měl také 86 závodníků v kategorii, vyjeté 15. místo v takové konkurenci je obrovský úspěch. Vítek potvrdil, že jeho celkové prvenství v Kästle cupu, Poháru Orlických hor, Jihomoravském poháru a dvojka v Madeja Cupu svědčí o jeho výborném závodním stylu nejen v českém měřítku.

A nejmladší ze tří hlineckých dětí, Josefína Mrkvičková, absolvovala zahraniční závod poprvé a hodnotí ho jako nezapomenutelný zážitek, dojela jako 24. ze 49 dívek narozených v roce 2014.

 

Všechny děti si užívaly i bohatý doprovodný program, mimo jiné Red Bull leteckou show. V sobotu se měl původně jet ještě závod v disciplíně skicross, ten byl ale z důvodu silného sněžení zrušen, pořadatel ví, jakými vysokými rychlostmi děti z kopce jezdí a skáčou a nechtěl riskovat úrazy.TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu