Dnes je 2. prosinec 2023, svátek má Blanka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Veřejnost může hlasovat pro projekty neziskovek z Hlinecka na Burze filantropie Vytvořit článek
Veřejnost může hlasovat pro projekty neziskovek z Hlinecka na Burze filantropie
Věra Dvořáková (redakce) - 20. 05. 2023    737    0 Líbil se vám tento článek?

Neziskové organizace z různých míst ČR se přihlásily do Burzy filantropie, která je transparentním nástrojem k podpoře vybraných neziskových projektů. Své projekty v ní prezentuje i několik organizací z hlineckého okolí. Přímo z Hlinska je to Centrum Jana XXIII.

Z okolí Hlinska a přímo Hlinska jsou celkem přihlášené tři projekty. Jedná se o již zmíněné Centrum Jana XXIII., které bude žádat o prostředky na nová zářivková tělesa, úsporu energie a úpravu interiéru centra. Je také zatím na prvním místě v hlasování veřejnosti v okrese Chrudim. Dále je to spolek Lughnasad, který provozuje Zemi Keltů Nasavrky a který se do burzy přihlásil s projektem na první keltský komix v ČR. A dále je to také obecně prospěšná společnost Dlaň životu (Azylový dům Hamry), ta by v případě úspěchu žádala o prostředky na projekt Začít znovu, který je zaměřen na zaměstnávání matek v náročné životní situaci. Všechny projekty Chrudim najdte zde: www.burzafilantropie.cz/okres/chrudim, na této stránce je také možné hlasování.

Z každého okresu postoupí organizace s nejvíce hlasy. Od roku 2022 v Pardubickém kraji do každé Burzy filantropie postoupí také vždy alespoň 1 nováček. Za nováčka Burzy filantropie je považována taková organizace, která nikdy neprezentovala svůj projekt na burze. Vybrané organizace pak prezentují své projekty před donátory, kteří se rozhodnou, kolik na dané projekty poskytnou prostředků.

Více o celé burze: www.burzafilantropie.cz

Zdroj foto: www.burzafilantropie.cz

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu