Rozsáhlý požár střechy rodinného domu v obci Krouna, místní části Čachnov, zaměstnal v úterý odpoledne profesionální i dobrovolné hasiče z celého regionu. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje přijalo oznámení o události ve 13:04 hodin.
Na místo bylo postupně vysláno celkem deset jednotek požární ochrany. Po příjezdu prvních hasičů byla střešní konstrukce domu již z velké části zasažena plameny. Hasiči proto okamžitě zahájili hasební práce a rozvinuli několik vodních proudů. Zásah probíhal v dýchací technice a k hašení byla využita také výšková technika, která umožnila efektivní zásah přímo ze střechy objektu.

Během zásahu byly dvě osoby předány do péče zdravotnické záchranné služby. Jedno lehké zranění ruky utrpěl také jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů, který byl ošetřen přímo na místě.
Krátce po 14. hodině velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru, čímž se podařilo zabránit dalšímu šíření plamenů. Před 15. hodinou došlo k redukci nasazených sil a prostředků. Následně hasiči přistoupili k rozebírání střešní konstrukce a pomocí termokamery kontrolovali případná skrytá ohniska hoření.
Příčina vzniku požáru i přesná výše škody jsou předmětem dalšího šetření. Už nyní je však zřejmé, že škody dosáhnou řádů milionů korun. Zásah hasičů na místě v tuto chvíli stále pokračuje.
Na místě události zasahují profesionální hasiči ze stanic Hlinsko a Chrudim a dobrovolné jednotky z Hlinska, Skutče, Krouny, Otradova, Dědové, Proseče, Svratouchu a místní části Hlinsko – Blatno.
Zdroj foto: HZS Pardubického kraje



