Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Premium Oživlé keltské oppidum! Vytvořit článek
Oživlé keltské oppidum!
Keltský skanzen Nasavrky - Země Keltů - 25. 05. 2022    2649    0 Líbil se vám tento článek?

V Keltském skanzenu Země Keltů v Nasavrkách to tento víkend (28.-29.5.) ožije! Keltové i organizátorský tým Festivalu keltské kultury Lughnasad se totiž musí řádně připravit právě na rychle se blížící Lughnasad. Takový festival se totiž neuspořádá ze dne na den, nýbrž vyžaduje celoroční přípravy. I oppidum je třeba přichystat, a tak se celý víkend budete moci potkat jak s Kelty, tak s dobrovolníky z organizátorského týmu v plném nasazení.

 

A co vás na Oživlém skanzenu čeká?

Domácí kmen Boii se chystá zvelebovat řezbářův dvorec, ženy budou také vařit a pánové si pak zahází oštěpem, nožem či sekyrou.

Druidova družina se usídlí ve dvorci kováře a bude se cvičit v boji. Také bude v provozu kovárna, kde se bude kovat železo a tavit bronz.

Ve dvorci hrnčíře se usídlí kmen Roo Tribe. U nich se podíváte, jak Keltové opečovávají zahrádku, vyplétají plot nebo opravují obydlí.

Návštěvu oppida přislíbil i kmen Kalduum. 

Uvidíte tedy Kelty při každodenních běžných činnostech, budete se jich moc na vše zeptat, vyzkoušet si některé činnosti a samozřejmě budou probíhat i komentované porhlídky. Program je vhodný i pro děti, které kromě jiného jistě potěší pohled na naše zvířátka.

Otevřeno bude v sobotu i v neděli od 10:00 do 17:00.Hlad i žízeň můžete zahnat v hostinci U Dubového Kelta, který má otevřeno také od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Ze skanzenu se pak můžete vydat procházkou směrem na České Lhotice, kde se nachází původní archeologická lokalita, na rozhlednu Boiku a nebo se můžete projít údolím podél řeky Chrudimky. 

 

Vstupné do skanzenu:

Dospělí: 160 Kč

Studenti, senioři, ZTP: 130,- Kč

Děti 6-15 let: 90,- Kč

Rodinné vstupné (2+3): 380,- Kč

Děti do 6ti let, držitelé karty ZTP/P včetně doprovodu, tisk: Zdarma

 

 

A kdy že bude festival Lughnasad? 29. a 30. července 2022! Tým organizátorů se na vás již těší!

Autor fotografií: Jaromír Zajda ZajíčekTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu