Oslava 115 let od založení fotbalového klubu v Hlinsku
02. 08. 2020
visibility 1750

V sobotu 1. srpna na fotbalovém hřišti v Olšinkách probíhala oslava 115 let od založení fotbalového klubu v Hlinsku.

FC Hlinsko se při této příležitosti utkalo s divizním týmem z Havlíčkova Brodu a na konci druhého poločasu vstřelil z penalty kapitán domácích Filip Křivka jedinou branku tohoto zápasu. Domácí zvítězili 1:0.

Během oslavy 115 let od založení fotbalu v Hlinsku proběhlo i ocenění hráčů, kteří v roce 1980 vyhráli Český pohár. Mezi oceněnými byl F. Šíla, J. Vaněk, M. Gregor, P. Polanský, Z. Obolecký, P. Janáček, Z. Chour, M. Bouška, Z. Pilař, M. Mošner, F. Jůn, J. Honek, V. Šulc, L. Uchytil a O. Čejka. Pořadatelé vzpomenuli i na hráče, kteří se tohoto dne nedožili - P. Popelka, M. Mrázek, M. Akrman, J. Novotný, Z. Bláha a J. Ročňák. Ocenění předával starosta města Hlinska Miroslav Krčil společně s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.

Po předání ocenění následovalo utkání prvoligových Pardubic s druholigovou Jihlavou. Slavnostní výkop provedl starosta města Hlinska Miroslav Krčil s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým. Utkání skončilo 1:0 pro FK Pardubice, když na konci druhého poločasu vstřelil branku Ewerton.