Oprava mostu v Blatně omezí dopravu na půl roku
Profilovka
20. 02. 2024
visibility 5988

Společnost Správa a údržba silnic Pardubického kraje připravuje výběrové řízení na další etapu opravy silnice číslo 343 v Blatně. Stavební práce by měly začít v dubnu a budou navazovat na část opravenou v loňském roce a pokračovat až po křižovatku ulic Rataje a Taussigova. V rámci investice dojde také k opravě druhého blatenského mostu. Doprava by měla být pro osobní dopravu zachována s řízením provozu pomocí semaforů.

„K plné uzavírce dopravního provozu v letošním roce nedojde, vedle původní mostní konstrukce bude vybudováno mostní provizorium. Na této investiční akci budou spolupracovat celkem tři subjekty, Správa a údržba silnic Pardubického kraje, VaK Chrudim a Město Hlinsko. Vedoucím projektu bude společnost Správa a údržba silnic, protože za ní jde největší podíl prací a investice, které obsahují výstavbu nového mostu a opravu komunikace. Město Hlinsko bude bude mít na starosti práce, které jsou v sousedství krajské komunikace. Jedná se také o pozemky kolem kapličky v Blatně a naproti ní přes komunikaci. Společnost VaK Chrudim bude pracovat na přeložce hlavního vodovodního řádu ze zahrady vedle mostu, a to do kraje komunikace. Zároveň dojde také k jeho rekonstrukci a položení nového vedení," uvedl k připravované investici Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Výběrové řízení na dodavatele stavby se nyní připravuje. „Předpodkládáme, že soutěž potrvá do druhé poloviny března. Stavební práce budou poměrně náročné a zabrat by měly celou stavební sezonu. S investicí by se mělo začít v dubnu a hotovo bude nejdříve za pět až šest měsíců," pokračoval starosta Krčil.

Vedení hlinecké radnice se plánuje setkat s obyvateli Blatna a sdělit jim harmonogram prací a jednotlivá dopravní omezení. „Ve chvíli, kdy bude oznámen dodavatel stavby, chceme postupovat stejně jako v případě rekonstrukce prvního blatenského mostu a části komunikace. Plánujeme zrealizovat setkání s obyvateli Blatna, kde budou zástupci města, společností VaK Chrudim, Správy a údržby silnic Pardubického kraje, dodavatele a konkrétní lidé, kteří budou mít stavbu na starosti. Na setkání sdělíme přesný časový harmonogram prací, od kdy, za jakých podmínek a jaká omezení to s sebou ponese," uzavřel starosta Krčil.

Průjezdnost komunikace bude zachována pro osobní dopravu, provoz mají řídit světelné semafory. Rekonstrukci mostní konstrukce a komunikace bude financovat Pardubický kraj, přeložku a rekonstrukci vodovodního řádu společnost VaK Chrudim a doprovodné stavební práce v okolí komunikace zaplatí město Hlinsko.

V rámci stavebních prací bude zrekonstruovaná také autobusová zastávka před bývalou školou v Blatně, kde vznikne takzvaný záliv pro čekající autobusy a tím by mělo dojít ke zvýšení bezpečnosti dopravního provozu.