FC Hlinsko slaví druhý postup v soutěži MOL Cup
30. 07. 2023.
visibility 1626

Hlinečtí fotbalisté odehráli v sobotu 29. července v Letohradě druhé předkolo MOL Cupu a na hřišti soupeře zvítězili 0:2. Je to již popáté, co se FC Hlinsko účastní domácí pohárové soutěže a podruhé, kdy se raduje z postupu.

První branku vstřelilo Hlinsko v jedenácté minutě prvního poločasu, kdy Simon Křižák vybojoval ve středu hřiště míč, poslal ho do levé strany na Lukáše Jančuru a ten nekompromisně zakončil levačkou za bezmocného gólmana hostí Janůje. Druhou velmi důležitou branku pro postup do dalšího kola pohárové soutěže MOL Cup zajistil v padesáté čtvrté minutě utkání dělovkou od pokutového území Jan Jeřábek. Hlinsko dovolilo soupeři z Letohradu pouze jednu gólovou příležitost, kterou ale domácí tým nevyužil.

Hlinecký celek, pod vedením trenéra Kamila Řezníčka, tvořili hráči Bureš, Formáček, Volf, Šejvl, Nevole, Jeřábek, Šmahel, Opina, Křižák, Jančura a Mayer.

Další utkání MOL Cupu se odehraje na domácím hřišti v Hlinsku ve středu 9. srpna od 18:00 hodin proti soupeři TJ Sokol Živanice.

MOL Cup je domácí pohárová soutěž, které se každý rok účastní více než stovka klubů. Nejúspěšnějším týmem je AC Sparta Praha, která soutěž vyhrála již sedmkrát.