Druhý z charitativních běhů Běžíme pro Vojtu 2024 odstartuje na Cihelce
Profilovka
15. 05. 2024.
789

Seriál oblíbených charitativních běhů "Běžíme pro" odstartuje tento týden ve čtvrtek 16. 5. 2024 v areálu Letního parketu Cihelka v Blatně. Jedná se o druhý z pěti závodů akce Běžíme pro Vojtu 2024 na podporu deváťáka Vojty, žáka základní školy v Prosetíně, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

Zahájení běhu CROSS CIHELKA je stanoveno na 18:00 hodin přímo v areálu Letního parketu Cihelka v Blatně. Poběží se přes Cihelku, polní a lesní cesty v okolí a zpět na Cihelku. Trasa je dlouhá 5 000 m. Běhy jsou rozdělené na kategorie mužů, žen a juniorů. Startovné pro děti stojí 50 Kč, pro dospělé 100 Kč.

Organizátoři běhů ze spolku SPORT PRO 2020 připravili pro závodníky a podporovatele různé suvenýry s logem Běžíme pro, jedná se o hrneček, čelenku nebo kvalitní bavlněné tričko.

Z důvodu rekonstrukce mostu v Blatně a dopravního omezení v Hlinsku je nutné využít objízdné trasy pro příjezd na LP Cihelka. Ze směru Skuteč, Luže, Chrudim je trasa vedena přes obce Kladno, Dědová, Kameničky a Jeníkov. Ze směru Ždírec nad Doubravou, Trhová Kamenice, Hlinsko je možné se na průjezd Blatnem prokázat strážníkům Městské policie Hlinsko startovním číslem.

beh_2024.webp

Zdroj foto: https://behy-hlinsko.webnode.cz/