Obyvatelé Hlinska začínají prodávat nemovitosti sami

Napsal/a
Věra Dvořáková

Poslední dobou je v Hlinsku k vidění čím dál tím více nemovitostí, které jejich vlastníci prodávají nebo pronajímají, a to bez zprostředkování přes realitní kanceláře.

Hlavním lákadlem prodeje nebo pronájmu bez realitky je bezesporu úspora někdy i nemalé provize. Majitelé mají vše ve svých rukou a mohou jednat přímo s kupujícím/nájemcem, což někomu může vyhovovat více. Neriskují také, že si vyberou nekvalitní realitní kancelář.

Jaké jsou nevýhody prodeje nebo pronájmu nemovitostí napřímo? Je potřeba mít spoustu času a energie, protože veškerá práce, kterou by jinak vykonal makléř, mají prodávající/pronajímatelé ve svých rukou. Nemluvě o sepisování smluv a veškerých administrativních úkonech. Pokud chybí správné know-how o fungování realitního trhu, klesá šance na co nejvýhodnější prodej. Také stanovení správné ceny je složitým úkolem. A v neposlední řadě je tu samozřejmě také právní, finanční a daňová problematika. Bez realitky je potřeba si vše zjistit, zařídit a pohlídat vlastními silami.

Štítky článku:
· · · ·
Kategorie článku:
Ekonomika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT