V Hlinsku se natáčela nová vánoční pohádka Karla Janáka

Napsal/a
Věra Dvořáková

Na letošní vánoční svátky se mohou obyvatelé Hlinska těšit ještě víc než obvykle. Uvidí totiž novou pohádku Karla Janáka, která se mimo jiné lokace natáčela i v Hlinsku na Betlémě, v Hamerské krčmě ve Svobodných Hamrech a na Veselém Kopci.

V pohádce navíc diváci uvidí kromě profesionálních herců také několik známých hlineckých tváří. Natáčelo se s žáky a studenty hlineckých škol a s dalšími hlineckými občany, kteří si zahráli vesničany a vojáky. Mezi nimi byl i pan Petr Balek, který si v pohádce zahrál sedláka a pronese i několik replik. Některé scény se musely víckrát opakovat, pan režisér je dle slov pana Balka velice důkladný. Spolupráci s ním a filmovým štábem si chválí. Pan Balek točil na Betlémě i ve Svobodných Hamrech a na natáčení v Hlinsku vzal i svou dceru Adélu, která se v pohádce také objeví.

Pohádka ponese název Princezna a půl království a bude o královském slibu, který zní, že kdo vysvobodí princeznu z područí draka, získá půl království a její ruku. Všechno ale nebude tak jednoduché a leccos se ještě může zamotat.

Režie se ujal Karel Janák, který má na kontě pohádky jako Nejlepší přítel, Korunní princ, Princezna a Písař nebo Dvanáct měsíčků. V hlavních rolích se představí Eva Josefíková, Matouš Ruml, Marek Eben, Veronika Freimanová, Maroš Kramár a další známí herci.

Dále se točilo například na hradě Bouzově, v Moravském krasu, v Opavě nebo v Kroměříži.

Kategorie článku:
Kultura a volný čas

Komentáře

  • točilo se i u nás v Kolíně

    k Červen 18, 2019 20:10 Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT