Úspěchy Základní umělecké školy Hlinsko

Napsal/a
Gabriela Moravcová

Žáci Základní umělecké školy v Hlinsku se v letošním a v minulém roce zúčastnili soutěží pořádaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Díky talentovaným žákům a učitelům, kteří je s nadšením připravují nejen na tyto soutěže, se ZUŠ Hlinsko může pochlubit krásnými výsledky nejen v hudebním, ale i ve výtvarném oboru. 

Mimořádné úspěchy získala akordeonová třída paní učitelky Markéty Břízové. Úspěchy získalo také smyčcové oddělení, třída dechových nástrojů dřevěných a žesťových. 

V okresním kole získali první místa ve hře na akordeon A. Sitař, M. Jírů, D. Váňová, L. Pudilová a akordeonové duo D. Váňové a L. Pudilové. 

V komorní hře s převahou smyčcových nástrojů získalo první místo houslové duo A. Sitařové a J. Ptáčka a komorní trio A. Židkové, E. Kramperové a V. Břízy. 

A v komorní hře s převahou dechových nástrojů získalo první místo klarinetové trio A. Jírů, B. Beranové a J. Tlustého. Druhé místo obsadila žesťová kvarteta S. Břeňové, T. Ondráčka, M. Kropáčka, F. Hromádka a J. Myšky, F. Netolického, D. Bíška a J. Zdražila. 

V Krajském kole získala akordeonová třída tři první místa od A. Sitaře, M. Jírů a D. Váňové. 

V komorní hře s převahou smyčcových nástrojů získalo houslové duo A. Sitařové a J. Ptáčka a komorní trio A. Židkové, E. Kramperové a V. Břízy první místa. 

Dechový obor získla druhé místo za komorní hru s převahou dechových nástrojů díky klarinetovému triu A. Jírů, B. Beranové a J. tlustému. 

V ústředním kole ve hře na akordeon získali první místo A. Sitař a D. Váňová a třetí místo M. Jírů.  

 

Všem hudebníkům blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Štítky článku:
· ·
Kategorie článku:
Kultura a volný čas

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT