Servisní akce – klimatizace

Napsal/a

 

  • Nevychladíte Vaše vozidlo na snesitelnou teplotu?
  • Trápí Vás stav klimatizace ve Vašem vozidle?
  • Připravili jsme pro Vás letní servisní akci zaměřenou na klimatizaci
  • Profesionální regenerace chladícího media klimatizace za akčních 999 Kč vč. DPH* (provedeme kontrolu množství a regeneraci chladícího media, test těsnosti systému, doplnění chladícího media a oleje, test funkčnosti klimatizace). *Akční cena neobsahuje množství doplněného chladícího media a oleje.
  • Akce platí do 30.9.2019 a je určena pro fyzické osoby


Co je dobré vědět o klimatizaci ve vašem automobilu…

Jezdíte klimatizovaným autem denně do práce? Vozíte své děti do školy, za sportem, do zájmových kroužků a v letních pařácích vyrážíte na dovolenou? Bývají děti často nemocné? Míváte i vy zdravotní potíže? Přemýšleli jste někdy o tom, proč? Odpověď možná naleznete zde…

Víte, že…
Klimatizace vašeho vozidla je složité zařízení vyžadující pravidelnou údržbu k zajištění správné funkce. Výrobci klimatizací doporučují kontrolu a servis alespoň 1× ročně!

Klimatizace zabezpečuje ideální klimatické podmínky v kabině vozidla během jízdy a oddaluje tak pocit ospalosti a únavy, který má za následek nejednu dopravní nehodu. Kromě letní sezóny, kdy se klimatizace samozřejmě využívá nejčastěji, oceníme její přednosti i v zimním období, kdy se používá k vysušování vzduchu, který je přiváděn do kabiny vozidla. Odmlžení oken je potom otázkou několika sekund.

Vlhkost zůstává na takzvaném výparníku (většinou je pod palubní deskou auta), a v ní se zachytávají drobounké částečky nečistot zvenčí. V takovém koktejlu se výborně daří roztočům, bakteriím, virům i mikroskopickým houbám. Pokud se systém pravidelně nečistí, dostávají se všechny “potvůrky” spolu se vzduchem přímo do vašich plic. Údržba je nezbytná i proto, aby systém vůbec správně fungoval.

Co hrozí při podcenění údržby klimatizace?

1. Pylový filtr
– nedostatečný přísun vzduchu do kabiny
– ztráta filtračních schopností pohlcovat pachy
– riziko respiračních onemocnění

2. Výparník
– růst plísní
– ztráta účinnosti chlazení
– riziko respiračních onemocnění

3. Interiér
– kumulace pachů a plísní
– riziko respiračních onemocnění

4. Okruh klimatizace
– únik chladiva
– nedostatečné mazání komponentů a ztráta chladícího výkonu
– zadření kompresoru

5. Sušič
– zahlcení vodou
– ztráta absorbční schopnosti
– riziko zadření kompresoru

Celý servisní tým Auto MERCIA Vám přeje příjemné klima ve voze!

Bližší informace k servisu klimatizace Vám rádi poskytnou servisní poradci osobně nebo na tel.: 469 626 112, mail: servis@mercia.cz

Kategorie článku:
Premium

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT