Revoluce v Hlinsku

Napsal/a

Ve spolupráci s GKVR Hlinsko společně připravujeme Sametový týden v Hlinsku. Akce se bude konat od 11.-17.11. 2019 v Orlovně.
Jde o oslavu 30.výročí Sametové revoluce, připomenutí odkazu této nejdůležitější historické události v dějinách ČR.
Lenka Krupičková se studenty vytváří výstavu, která zmapuje veškeré listopadové události v ČR i v samotném Hlinsku. Studenti také připravují svědectví pamětníků o normalizaci v Hlinsku. Výstava bude otevřena celý týden veřejnosti. Vždy od 12.00 – 16.00.
Hlinečtí divadelníci připravují program na čtvrtek a pátek. Ve čtvrtek večer proběhne beseda a autorské čtení se spisovatelkou (bývalou disidentkou) Janou Červenkovou a následovat bude trezorový film. V pátek večer představíme dvě divadelní představení (Vańkovka a  Wellness 17.Listopadu). Následovat bude ještě další autorské čtení a hudební produkce.  GT Hlinsko by chtělo výstavu ozvláštnit i dílem a osobností Bohumíra Komínka, od jehož úmrtí letos uplynulo 20 let a který ve svých obrazech nezaměnitelně zmapoval normalizační atmosféru ve městě Hlinsku.

 

Kategorie článku:
Vaše zprávy

Komentáře

  • “Lenka Krupičková se studenty vytváří výstavu, která zmapuje veškeré listopadové události v ČR i v samotném Hlinsku. Studenti také připravují svědectví pamětníků o normalizaci v Hlinsku. Výstava bude otevřena celý týden veřejnosti. Vždy od 12.00 – 16.00.”
    Tak snad se mnoho “prasáren” co dělali představitelé komančů konečně po 30-ti letech ukáže a toto konkrétní lidé se pojmenují…

    M.Zavřel Listopad 4, 2019 11:31 Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT