Pomoc těžce postiženým dětem v mateřské škole Rubešova v Hlinsku

Napsal/a

V pondělí 8. dubna odpoledne navštívili zástupci spolku Srdcem pro Hlinsko Šárka Štefančíková a Vlastimil Luciuk mateřskou školu Rubešova.

Řediteli mateřské školy Mgr. Janu Novotnému předali pro těžce postižené děti ve specializované třídě kompenzační a stimulační pomůcky rozvíjející psychomotoriku dětí, senzorické a zvukové hračky a knížky, stimulační a akupresurní masážní podložky a míčky, inkontinenční pleny, vlhčené ubrousky a speciální pastelky do dlaně pro děti, které nejsou schopny držet klasickou pastelku.

Významnou součástí darovaného materiálu byla dětská pojízdná polohovací sedačka s upínacími popruhy a otočným pracovním pultíkem, která najde užitečné uplatnění a nahradí starší nevyhovující sedačku. Sedačka byla repasovaná, ale velmi zachovalá, na běžném trhu jsou tyto pomůcky velice drahé, Šárce Štefančíkové se jejím pořízením za zlomek ceny podařil mistrovský kousek.

Předané věci pocházely částečně od dárkyň – zvukové hračky od Barbora Kurková a Klára Švihoriková (patří jim velké poděkování) a z větší části zakoupeny z finančních prostředků spolku Srdcem pro Hlinsko.

Přidejte se k nám a pomozte nám pomáhat!

Kategorie článku:
Vaše zprávy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT