Na návštěvě v Centru denních služeb Motýl

Napsal/a
Petr Laštůvka (redakce)

Centrum denních služeb Motýl je ambulantní služba sociální péče, která poskytuje podporu lidem od 18 let věku se zdravotním, mentálním a kombinovaným postižením při zvládání běžných denních činností a při zapojování do běžného života vrstevníků. Zařízení vzniklo na základě požadavku rodin na službu pro mládež a dospělé lidi s mentálním a kombinovaným postižením v hlineckém regionu, kteří nenašli vhodnou možnost uplatnění na trhu práce nebo na chráněném pracovišti.

Začátek poskytování ambulantní sociální služby se datuje k 1. 9. roku 2010.  Název „Motýl“ navrhli a odhlasovali sami uživatelé a pracovníci centra.

Budova Centra denních služeb Motýl se nachází na adrese Fügnerova 937, kde jsou poskytovány služby v pracovní dny od 7:30 do 16:30 hodin. Součástí areálu je také prostorná zahrada, která je uživatelům služby k dispozici především k odpočinkovým či sportovním činnostem, příp. drobným pěstitelským účelům. V letních měsících zde probíhají i skupinové canisterapeutické aktivity.

Přístup do centra denních služeb je bezbariérový. Jednotlivá podlaží jsou dostupná díky výtahu. Veškeré prostory, včetně hygienického zařízení, jsou vybudovány taktéž bezbariérově.

Hlavním posláním centra je podpora uživatelů při zvládání běžných denních činností s důrazem na rozvoj osobnosti každého z nich a podpora při začleňování do běžného života s ohledem na jejich individuální možnosti, schopnosti a zájmy. Program zařízení je vytvářen na základě individuálních potřeb, cílů a zájmů uživatelů. Mezi oblíbené společné aktivity patří například hra ruský kuželník, canisterapie, skupinová logopedická péče, výlety nebo společenské hry.

Štítky článku:
· ·
Kategorie článku:
Aktuálně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT