KUKLA / TOMAN – UVNITŘ KRAJIN

Napsal/a

 

V hlinecké městské galerii je v současnosti k vidění výstava aktuální tvorby dvojice jihlavských výtvarníků. Výstavní projekt nese název KUKLA / TOMAN: UVNITŘ KRAJIN a byl slavnostně zahájen vernisáží v pátek 22. února. Na zahájení nechyběla krátká komentovaná prohlídka vystavených děl s oběma umělci a také hudební část programu v podobě etnopunku Lumíra von Bejdy. Rozsáhlé prostory místní galerie představují malby a asambláže Ladislava Kukly v celém rozsahu jeho tvorby. Pavel Toman svým výběrem dřevěných plastik expozici vhodně vyvažuje. Více už oficiální anotace k výstavě:

Kuklovy malby propojují konkrétní vizuální zážitky se vzpomínkami a inspirovanými impulzy. Tomanovy sochy plně využívají svého výchozího materiálu dřeva k vyjádření vnitřních pocitů, myšlenek a imaginací. Oba autory pojí hluboká vnímavost k přírodním jevům a různým formám života. Malíř Ladislav Kukla a sochař Pavel Toman jsou oba dlouholetými členy Spolku výtvarných umělců Vysočiny.

Výstava trvá už od 23. února ještě do 7. dubna. Otevřeno je ve všední dny od úterý do pátku v 9-12, 13-16 hodin a o víkendu v 10-12, 13-16 h. Máte tedy ještě více než týden na shlédnutí tvorby zmiňovaných autorů.

Jarní část výstavního programu v Městském muzeu a galerii je letos věnována současné výtvarné produkci. Jako další se hlineckému uměnímilovnému publiku představí sochař z nedaleké Proseče Marek Rejent a to v expozici inspirované nejen výrobky značky ETA – JAKO DOMA, o tom ale až příště!

www.mmghlinsko.cz

 

Kategorie článku:
Kultura a volný čas · Vaše zprávy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT