Hlinečtí koně nestačili na soupeře z Chrudimi
28. 11. 2018
visibility 1281
Neděle 25. listopadu byla ve znamení hokejového derby, kdy na domácí ledovou plochu dorazil soupeř z Chrudimi. Zápas mezi HC Horses Hlinsko a HC Chrudim byl plný významných přesilovek. V úvodní přesilovce domácích měl na ledě soupeř pouze tři hráče. Tato situace byla zásadním momentem derby pro hlinecké hráče, kteří získali dostatek šancí vstřelit branku, ale nedokázali je proměnit a skórovat. Hosté však svoji první přesilovku využili a v osmé minutě proměnili skóre na 0:1 (Polák). Přestože byla další přesilovka domácích, mohlo dojít ke zvýšení skóre soupeře. Díky výbornému zákroku brankáře domácích branka nepadla. Další gól hostí padl v přesilovce pět na tři, kdy chrudimštím stačilo pouze 40 vteřin a zvýšili skóre na 0:2 (Kisš). Na začátku druhé třetiny vstřelil další branku opět Kisš, nečekaně, z přesilovky. Ve 33 minutě využívají hosté čtvrtou přesilovou hru a proměňují čtvrtou branku. V poslední třetině se hlinečtí úspěšně pokoušejí o návrat do zápasu, ale o minutu později je jejich nadšení přerušeno vyloučením ze hry. Přestože domácí ubránili přesilovku, byl konečný stav rozhodnut další brankou Kisše a to v 54 minutě. Konečný stav 1:5 posunul Chrudim na druhou příčku tabulky. Dnes 28. 11. v 18:30 hodin budou hlinečtí Horses bojovat o další cenné body na ledě v Chotěboři, za kterou Hlinsko zaostává o jednu příčku.