Dnes probíhá loučení s masopustem

Napsal/a
Věra Dvořáková

Dnešní den se již tradičně koná rozloučení s masopustem na Hlinecku. Od 9:30 hodin budou Hlinskem procházet průvody dětí ze základních škol. Průvod začíná u základní školy Smetanova a končí na hlineckém Betlémě. Zastaví se i v Domově seniorů Drachtinka, kde potěší jeho obyvatele. Na cestě bude děti doprovázet veselá hudba dechové kapely Mrákotínka. Dětský masopust vyvrcholí v památkové rezervaci Betlém, kde budou děti odměněny masopustními koblihami a půjdou si prohlédnout výstavu Masopust očima dětí v Pickově domě.

Rozloučení s masopustem pokračuje ve 14:00 hodin před hlineckou radnicí. Těšit se můžete na blatenskou maškaru a kapelu Hlinečanka. Až starosta povolí maškarám jejich rej, vydají se na obchůzky mezi jednotlivými roubenkami na Betlémě. Rozloučení se ukončí tradičním porážením kobyly, které je naplánováno na 15:30 hodin. Po celou dobu obchůzek si můžete v areálu Betléma zakoupit koblížky, zabíjačkové speciality, medovinu a další dobroty.

Kdo by toužil po pokračování masopustní nálady, může se vydat do Centra Jana XXIII., kde vyslechne přednášku pana Štorka a Rakušana na téma Tradiční masopust na Hlinecku. Přednáška se koná dnes v 18:00 hodin. Vstupné je dobrovolné.

 

 

 

 

Kategorie článku:
Kultura a volný čas

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT