Česká hasičská jednota Hlinsko

Napsal/a
Gabriela Moravcová

První dobrovolný hasičský sbor v Hlinsku vznikl v roce 1875 a měl 60 členů. Pád komunistického režimu a názorové rozpory mezi jednotlivými členy Svazu požární ochrany zapříčinily roku 1990 vznik České hasičské jednoty.

Česká hasičská jednota navazuje na tradice Ústřední zemské hasičské jednoty království českého, spolupracuje s Ministerstvem vnitra České republiky, okresními úřady, obcemi a hasičskými záchrannými sbory k zajištění požární prevence.

Česká hasičská jednota má i sportovní družstva, která se zúčastňují různých soutěží již od roku 2004. Mohou se pyšnit titulem vítěz Ligy okresu Chrudim či mistr republiky. V roce 2018 získali dobrovolní hasiči a ženy z družstva B druhou příčku na mistrovství republiky České a Moravské hasičské jednoty a ženy z družstva A se staly mistryněmi. Hlinecké družstvo mládeže bylo nominováno na superpohár ve Vysokém Mýtě, kde obsadilo druhé místo.

V červnu se v Hlinsku bude konat republikové mistrovství České a Moravské hasičské jednoty.

Členové České hasičské jednoty Hlinsko by mezi sebou velmi rádi přivítali nové zájemce o hasičský sport, kteří se mohou přihlásit na e-mailu hasicihlinsko@gmail.com.

 

Zdroj foto: facebookový profil České hasičské jednoty Hlinsko

Štítky článku:
· ·
Kategorie článku:
Aktuálně · Sport

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT