Burza filantropie v Hlinsku

Napsal/a
Gabriela Moravcová

Zítra 19. 6. 2019 se bude od 13:00 hodin konat v Multifunkčním centru burza filantropie. Ta umožňuje donátorům, tedy podnikatelům a veřejné správě, transparentně podpořit projekty neziskových organizací.  

 

Projekty, které se ucházejí o podporu donátorů jsou DaRovat společný čas, Jak na šmejdy, Není dluh jako dluh, Dobrokola, předškolní klub Amálka, aktivity v Hurá centru a Lughnasad 2019.

 

Rodinné centrum Dar Luže s projektem DaRovat společný čas !!! by rádo získalo prostředky na besedy, workshopy a programy, při kterých mohou rodiny s dětmi trávit společný čas. Rodinné centrum podporuje jak maminky tak tatínky na mateřské.

 

Rytmus Východní Čechy, o.p.s. s projektem Jak na šmejdy chce přinést osvětu lidem v oblasti nekalých praktik „šmejdů“.

 

Centrum J. J. Pestalozziho, o. p. s. se uchází o podporu s projektem Není dluh jako dluh, kdy chtějí poskytnout služby, které pomáhají řešit nepříjemné situace v oblasti financí. Cílem projektu je nabídnout klientům řešení problému, aby zvládli ochránit sebe a svůj majetek. Prostřednictvím bezplatné pomoci právníka, terapeuta a sociální pracovnice by chtěli poskytovat pomoc s dluhy.

 

Farní charita Chrudim s projektem Dobrokola by ráda využívala dvě elektrokola místo automobilů s cílem ekologicky a ekonomicky dojíždět k lidem, kteří potřebují pomoc.

 

Almathea z.s. by ráda pomohla dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí s předškolním vzděláváním s projektem Amálka. Děti ze sociálně znevýhodněných rodin se obvykle nemohou účastnit předškolní přípravy v mateřských školách kvůli finančním problémům rodičů a v důsledku toho poté při vstupu do školy nestíhají.

 

Spolek Hurá na Výlet! s projektem Hurá bude sloužit seniorům k pravidelnému setkávání v bezbariérových prostorách. V plánu jsou kurzy práce na počítači či pohybová cvičení.  

 

Projekt Lughnasad 2019 známý spíše pod názvem Keltské město bude realizován v rámci festivalu keltské kultury Lughnasad. V rámci jednoho týdne se bude možné podívat do minulosti a oslavit sklizeň tak, jako naši předkové. Cílem projektu je realizace týdenního programu pro rodiny s dětmi, kdy si budou moci vyzkoušet původní řemesla, účastnit se her, soutěží a dalších zajímavých aktivit.

 

Zdroj foto: www.burzafilantropie.cz

Štítky článku:
· · ·
Kategorie článku:
Aktuálně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT